Založ si blog

Chceme istotu, či zlepenca

Prehnil a zdeformoval sa náš volebný (aj politický) systém. Demokracia tak výsostne zbožňovaná a štrnganím kľúčov zhudobňovaná počas „nežnej“ zablúdila do siete intríg a podvodov.

Dve desaťročia budujeme „novú demokraciu“ a na jej vylepšenie (voči tej totalitnej) nikdy nie je dostatok „politickej“ vôle. Niet pochýb o tom, že „jednovolebný“ obvod zdeformoval náš volebný systém.

Ponovembrová „demokracia“ pospolitého ľudu mnoho zobrala (a stále berie) a málo dala. Pardon! Dala (meštiakom) voľnosť cestovať po svete, vyslovovať svoj názor (mimo pracoviska), rovnosť pred spravodlivosťou (pre tých, ktorí majú peniaze). „A“ demokratické voľby. Teraz volíme nie podľa (štvorročných) cyklov ale mimoriadne, pričom nám rýchlejšie (ako životná úroveň) rastie počet volebných subjektov. Dnes ich máme (chválabohu, či Bohužiaľ) dvadsať šesť a na 30-té výročie po nežnej (už sa asi toho nedožijem) ich určite nebude menej, ako toho výročia.

Rozrástol sa nám (nie ekonomický, ale politický biznis). Úctyhodne sa nám rozrástla „predvolebná“ propagácia a agitácia. O bilbordoch nehovorím, už nemám šancu ich spočítať ani v okresnom meste, ale tých letákov. Bože kde ich len dám, keď mesto už vrecia na separovaný zber (papiera) prestalo dávať. Predvolebných zhromaždení sa nezúčastňujem (v sále sa mi ťažko dýcha), naopak televízne „debaty“  o „politike“ sledujem. Najmä tá posledná (28.2.2012 od 20.30 hod) ma jednoznačne navodila ísť voliť „menšie zlo“. Tých včerajších (z 1.časti) by som určite do KLUBU 3, ba ani do IV. cenovej skupiny nepustil. Pán Boh ochraňuj nový parlament, ak sa do neho (I.M – I.W) aj títo kandidáti dostanú.

Suchotami sú postihnuté volebné programy. Len jednému z nich rozumiem a preto (hoci mám aj výhrady) budem voliť.

Nechcem vládu(ani parlament):

–          Každodenných hádok

–          Neschopnosti sa dohodnúť

–          Predstaviteľov, ktorý „ako víťazi“ zoberú všetko, aj posledné stoličky (inofarebných úradnikov) na obvodných, či                miestnych zariadeniach

–          Nechcem klamárov, ktorý bohapusto cigánia (Gorila, Sasanka, generálny prokurátor, Daňový úrad Košice….)

–          Nechcem takých, ktorí nevedia ctiť ústavu, chrániť občana v núdzi, bez práce, v chorobe, starobe

–          Nechcem vladárov, ktorí chudobe berú  a sebe doprajú  (predvianočné prémie na ministerstvách)

–          Nechcem, aby nám vládli judáši a farizeji, ktorí sa včera (po páde vlády) preklínali a dnes ich to (vládnutie) znova              zbližuje

–          Nechcem vládu, ktorá nedáva prácu ľudom, perspektívu mladým a (nám) dôstojnú starobu

–          Nechcem vládu, ani parlament na pár týždňov, či mesiacov, preto volím stabilitu

 

Okrem iných aj takéto boli (pototalitné) predvolebné sľuby:

Pán J.Č. nám sľuboval lacnejšie potraviny zo západu, zabili sme dediny a prosperujúce (takmer) sebestačné poľnohospodárstvo (dovážame hygienicky závadny  šmejd v pozlátených obaloch).  Tzv. „Otec národa“ nám sľuboval (do dvoch rokov) bohaté Švajčiarsko, no my sme sa po dvadsiatich rokoch prepadli pod úroveň „Komunistickej ČSFR“.

Vytrvalý  (trojnásobný) zostavovateľ vlády (jeho strana nikdy voľby nevyhrala) tiež toho mnoho pred voľbami nasľuboval (napr. dvojnásobne platy) aby vlastnú (dohodenú) premierku  do predčasného politického dôchodku (nútene) vydelegoval. S pribúdajúcim vekom zvyšuje agresivitu, egoizmus a znásobuje (do tmy) výkriky „NIKDY“. Politik na hranici zvoliteľnosti odmieta (v ťažkých časoch) spoluprácu so stranou, ktorej verí cez 40% obyvateľov.

Bruselom ošľahaný J.F. „Sľubuje“ prácu (v čase) keď rastie nezamestnanosť a pribúda prepúšťanie. Prvý „vraj kresťanský“ predstaviteľ ma ďalej (ako do Svätej zeme) ku spolupráci so sociálnymi demokratmi, napriek tomu, že takúto spoluprácu by väčšina ľudí privítala (aj on vraj sociálne cíti).

Osamelá I.R. (spolu s partnermi) sľubovala politickú čistotu a novú (vyššiu) kultúru, aby sa jej v zápätí prelialo pomedzi ruky i nohy množstvo politickej špiny, ktorá gniavi náš volebný systém.

Rifľový turista (druhý najvyšší predstaviteľ štátu) R.S., predstaviteľ „najčistejšej“ , „najspravodlivejšej“  strany nemal, nemá a zrejme ani nebude mať zábrany, aby padla vláda. Aby sa nestretol s pochybnými osobami, bude kupliarom vo voľbách a vyzve voličov (nonsens), aby ho krúžkovali (ako sa to už stalo). (Ak mu raz dajú odpočúvacie zariadenie bude odpočúvať aj nenarodené deti).

I.M svoj rozum a silu ukazuje cez milióny. Zrejme ich má aj rád, rovnako ako detektor lží. Ak iste bude schopný všetkých päť milión aj tristotisíc slovákov za 18 mesiacov prípadného budúceho spolu vládnutia poslať na detektor.  Budúci víťazi volieb, ak nedokážu zostaviť novú vládu – majú sa na čo tešiť. Na detektor pôjdu prví (a povinne alebo vypadnú aj z opozície).

Nahromadený volebný kvas sa dá vyčistiť. Je to v našich slovenských povahách, je to v tých predčasných voľbách. Jednou z podmienok je aj účasť vo voľbách. A tiež voliť „nie zlepenec“, ale istotu.

 

Odcudzení

13.11.2014

Vzácna súdržnosť a jednota navštívila ČSSR v novembri 1989. Štrngajúce kľúče, sťaby Vianočné zvonce spievali piesne víťazstva, mieru a pokoja a predpovedali nový život. Žiaľ len chvíľu viac »

Kde sa nekradne?

05.11.2014

Od "nežnej" (1989) sme si na všeličo zvykli.Najviac na rozkrádanie spoločného majetku, ktorý "nenávidený" režim po druhej svetovej vojne nadobudol. Komunisti (najmä v začiatkoch, teda po roku viac »

Viditeľná korupcia!

21.10.2014

Novodobý hybridný výplod justičnej praxe s jemným názvom "dohoda o vine a treste", vyklonovaný niekde na Sicílii alebo nebodaj v Texase, nemá v našich končinách korupciou preťaženého súdnictva viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

vlado1933

Vlado Kozubík, Dôchodca

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 52426x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie